
Факултетът по телекомуникации е водещ факултет в областта на комуникационните технологии в нашата страна. Той предлага съвременно обучение по специалността „Телекомуникации” за получаване на степените „бакалавър” и „магистър” .
В учебния план за бакалавърската степен се осигурява възможност за избираеми дисциплини, които дават допълнителна специализация в радиокомуникации, аудио- и видео технологии, телекомуникационни мрежи и технологии и мениджмънт на комуникационни системи.
Телекомуникациите е една от най-модерните и динамично развиващите се области на техниката и технологиите в днешно време. Област, в която се влагат огромни инвестиции и работят водещи технологични компании в света, в която има най-ниска безработица и постоянна нужда от квалифицирани кадри.
Факултетът поддържа тесни връзки с водещите български телекомуникационни оператори, както и наши и чужди фирми в областта на информационните и комуникационни технологии, които предлагат стажантски програми и стипендии на студентите, както и различни видове допълнително специализирано обучение.
НАУЧЕН СЕМИНАР
организиран от
доц. д-р инж. Галя Маринова и доц. д-р инж. Ростислав Русев
10.04.2023 г. ; 13.00 часа ; зала 1210
На научния семинар ще бъдат представени текущите резултати от работата по два проекта финансирани от Фонд "Научни изследвания".
Доц. д-р инж. Ростислав Русев ще представи отчет за първи етап на ръководения от него проект КП-06-Н57/15 „Синтез на биосъвместими нанокристални пиезоелектрични слоеве“. Основните резултати са в областта на получаването на пиезо нанокристали от биосъвместими соли и отлагането им чрез електрофореза върху различни подложки и в различни матрици от биоорганични пиезоматериали. Пиезоефектът на последните е значително подобрен чрез въвеждането на нанокристалите.
Доц. д-р инж. Галя Маринова ще представи работата през първия етап на проект КП-06-ПН52/7 „Математически модели, методи и алгоритми за решаване на трудни оптимизационни задачи за постигане на висока сигурност в комуникациите и по-добра икономическа устойчивост“. Проектът е с ръководител проф. д-р Васил Гуляшки от Института по информационни и комуникационни технологии към БАН. Основните резултати на екипа от ТУ-София са в областта на приложението на оптимизационни методи за хардуерна защита на програмируеми схеми, жизнеспособност и устойчиво развитие на фирми за автоматизирано проектиране и проектиране с ниска консумация на енергия. В екипа на ТУ-София участват асистенти и докторанти на катедра "Технология и мениджмънт на комуникационни системи" към факултета по телекомуникации. Екипът е публикувал 6 научни статии във връзка с проекта.
29 март 2023 г. Технически университет-София
София 1000,
бул."Кл. Охридски" 8
Блок: 1 Етаж: 4 Кабинет: 1439Б
Ани Кръстева
Email: a_krasteva@tu-sofia.bg
Кабинет: 1440
Тел.:02 965 3107
Мила Николова-Цветкова
Email: milan@tu-sofia.bg
Кабинет: 1440
Тел.:02 965 3107
Яна Цанкова
Email: fktt-dekan@tu-sofia.bg
Кабинет: 1439-Б
Тел.:02 965 3095
Copyright © 2023 ТУ-София - ЦИР