Начало » Университетът » Факултети » Факултет Електронна техника и технологии » Лаборатории » LabView академия
Лабораторията възниква за да откликне на нуждите на индустрията от приложни изследвания и обучение в областта на автоматизирано събиране и обработка на данни и тестване и верифициране на прототипи и серийни изделия. В лабораторията “LabView академия” се осъществява допълнително обучение на студенти от Факултета по електронна техника и технологии и други Факултети от ТУ-София за работа със специализирания софтуер “LabView” както и други софтуерни платформи за събиране и обработка на данни и управление на специализирани устройства. Важна част от дейността на лабораторията е моделирането на процеси и устройства с приложение в енергетиката, транспорта, индустриалните технологии и системите за събиране, преобразуване и съхранение на електрическа енергия, високоефективни източници на светлина.
Мисията на лабораторията е да подготвя висококвалифицирани специалисти в областта на системи за автоматизирано събиране и обработка на данни, моделиране и управление на разнообразни процеси и системи, конкурентноспособни на пазара на труда, съобразно динамичните потребности на икономиката и обществото.
Една от основните цели на лабораторията е да разшири и задълбочи практическата и теоретична подготовка и квалификация на студентите и да насърчи творческото им мислене. Изградената лабораторна база подобрява възможностите за самостоятелна изследователска работа на студентите и насърчава екипната работа, тъй като по своята същност разработваните проекти са интердисциплинарни. Прилагането на съвременните средства на информационните и комуникационни технологии (среди за визуално програмиране) интензифицира обучението по електроника и го прави атрактивно и желано сред младите хора.
Научно-изследователската дейност на лабораторията е свързана с провеждането на фундаментални и приложни научни изследвания, в следните области: приложение на математичното моделиране за оптимизиране на процеси и системи; анализ, проектиране и прототипиране на електрони преобразуватели; разработване и оптимизиране на алгоритми за управление на електронни устройства, софтуерни реализации на създадените модели в разнообразни програмни среди.
Екипът на лабораторията е създал партньорски връзки и сътрудничество с водещи чуждестранни научни и образователни институции. Като резултат от тази дейност лабораторията участва в изпълнението на няколко научно-изследователски проекта с национално и международно финансиране и обучава чуждестранни студенти и докторанти.
Технически университет-София
София 1000,
бул."Кл. Охридски" 8
Блок: 1 Етаж: 2 Кабинет: 1208
Copyright © 2024 ТУ-София - ЦИР