
14 юли 2025 г.
Главният технологичен директор на Световната банка Ървиндер Сингх посети Техническия университет – София. Целта на срещата бе Световната банка да се запознае с потенциала на ТУ – София, ползите от взаимната работа и възможността на студентите, които завършват университета да постъпят на работа в офисите на банката.
Зам.-ректорът международна дейност и интеграция, проф. д-р инж. Лидия Гълъбова представи Техническия университет – София и неговите достижения в областта на науката и висшето образование, дългосрочните и ползотворни бизнес контакти и партньорства с големи фирми, както и с перспективата на завършилите ТУ - София да намерят най-добрата работа и да се реализират успешно в професията.
Гостът от Световната банка прояви голям интерес към учебните планове в ТУ – София. Чл. кор. проф. дн инж. Георги Тодоров, декан на Факултета по индустриални технологии, доц. д-р инж. Агата Манолова, декан на Факултета по телекомуникации и проф. Огнян Наков, преподавател в катедра „Компютърни системи“ и бивш декан на Факултета „Компютърни системи и технологии” запознаха госта с най-новите и модерни специалности, които се изучават в университета, с изклюбителните възможности за изследователска дейност на Националния център по мехатроника и чисти технологии, на центъра "УНИТЕ" и центровете за компетентност.
Гостът попита домакините за специалностите – „Киберсигурност“, „Комуникационни и компютърни мрежи“, „Облачни изчисления“ и „Изкуствен интелект“, както и какви са възможностите и контактите на университета да организира стажантски програми в големи компании. Доц. д-р инж. Агата Манолова разказа на Ървиндер Сингх за Форум „Стажове“ и „Дни на кариерата“ в Техническия университет – София и обясни опциите, които се предлагат на студентите, за да намерят своя първи стаж и работа и подчерта за голямото търсене на инженерните професии в много браншове на съвременната индустрия.
Бяха обсъдени и възможностите за сключване на договор за дългосрочно, взаимоизгодно сътрудничество между двете организации.
Последвайте ни
Copyright © 2025 ТУ-София - ЦИР