Филмът "Посоки", специално за 65 години Българска телевизия

film_tu_ver2(1).gif

65 години от създаването на Българската телевизия.. Онази магия, която караше улиците в страната да опустяват, да се кръщават деца на любими телевизионни герои, да се пренасяш в светове, които в онези години бяха неоткрити, забравени или забранени. Шкафът, който служеше за масичка, с плетена шевица отгоре и вазичка с цвете. Но в същото време най-ценният шкаф в обзавеждането, който грейваше за целия квартал.

Филмът "Посоки" е създаден за тази годишнина. Младите не знаят, че телевизията тръгва именно от Техническия университет, от лаборатория, която кара ентусиасти да посветят делото си за тази кауза. Първи на Балканите.

За създаването на филма работиха неуморно: доцент Румен Миронов, доцент Калин Димитров, главен асистент Любомир Ласков от Факултета по телекомуникации към университета, ветераните на проекта-телевизия, сценаристът Стефка Калева, режисьорът Екатерина Минкова и операторът Борислав Георгиев.

На Вашето внимание-филмът "Посоки"