Резултати от Националния кръг на ХХХIV олимпиада по техническо чертане

plakat_v2_res.jpg

ХХХІV Национална олимпиада по техническо чертане

120 ученици от цялата страна, разделени в три възрастови групи от 8 до 12 клас, мериха сили (20. - 22.04.) г. в чертането на тазгодишната ХХХІV Национална олимпиадата по техническо чертане, организирана от МОН.

Съорганизаторите от Техническия университет – София, катедра Основи и технически средства за конструиране създадоха добра организация за работа и оцениха прецизно всички участници.

В рамките на свободното време учениците се запознаха с дейностите в лабораториите на МФ, бяха гости на парламента и направиха пешеходна обиколка в центъра на София.

Спонсори на инициативата бяха: БиЕмДжи Дейта ООД, Autodesk, Аурубис България АД, КЦМ АД – Пловдив, Алкомет АД, Металко България ЕАД и АЛФА-МАРИНЕ ООД – с. Горна Малина.

С отлични резултати се представиха учениците от ПМГ „Акад. Иван Гюзелев“ – Габрово, НПГПТО „М. В. Ломоносов“ – София и ПГТЕ „Хенри Форд“ – София.

Наградените в трите категории са общо деветима:

Първа група, ученици от VІІ и VІІІ клас.: Виктория Кънчева, ПМГ „Акад. Иван Гюзелев“ - Габрово; Александра Молдованова, ПМГ „Акад. Иван Гюзелев“ - Габрово  иСава Хаджиминчев, ППМГ „Нанчо Попович“, Шумен.

Втора група, ученици от IX – XII клас.: Диана Ненчева, ПМГ „Акад. Иван Гюзелев“, Габрово; Ради Колев, НПГПТО „М. В. Ломоносов“ - София и Андраник Мелконян, НПГПТО „М. В. Ломоносов“ – София.

Трета група, ученици от IX – XII клас: Йоан Иванов, ПГТЕ „Хенри Форд“ – София; Иван Жейнов, ПТГ – Варна и Радослава Закова, НПГПТО „М. В. Ломоносов“ – София.

Лауреат на националната олимпиада по техническо чертане от Първа група стана Йоан Иванов от ПГТЕ „Хенри Форд“ – София, защото по регламент на учениците, получили оценка отличен (6) и завършващи средно образование през настоящата учебна година, МОН издава специално удостоверение.

От Втора и Трета група лауреати са:Александър Найденов, ПГТЕ „Хенри Форд“ – София; Александър Борисов, ПГТЕ „Хенри Форд“ – София; Борис Тодоров, ПГМЕТ „Ген. Иван Бъчваров“ – Севлиево и Мартин Недялков, ПТГ – Варна.

На участниците, получили оценка отличен (5.50) и отличен (5.75) и завършващи средно образование през настоящата учебна година, МОН издава служебна бележка, която да послужи за приемането им във висши училища при решение на съответното висше училище.

Победителите от трите групи получиха и много поощрителни награди от спонсорите.