Второ място за отбора на ТУ - София в Shell Eco-marathon 2017, Турция

Eco Shell Marathon-Turkey.jpg

На регионалното състезание за енергийно ефективни автомобили, което се проведе в периода 21-24 септември в гр. Истанбул, нашият отбор зае второ място в своята категория с резултат 121,59 км за един кубичен метър водород. В надпреварата се включиха 23 екипа от Турция, България, Гърция, Словакия и Тунис. Отборът на ТУ - София участваше със своя автомобил Феникс в категорията градски тип автомобили, задвижвани от водородна горивна клетка.

Нашите момчета използваха представянето си и за тестване на нови елементи по автомобила, които да подобрят ефективността му за Европейското състезание през 2018 година в Лондон.

Поздравление за успеха на нашите студенти и на ръководителя на отбора доц. Пламен Пунов, ТФ!