Наградите на БАИТ за 2016 г.

Bait1.jpg

Със свой принос за развитието на информационните и комуникационни технологии ИКТ клуб към ТУ – София, измежду седем номинации, спечели наградата в новата категория Internet of Things (IoT), концепция способна да преустрои икономическите и обществени процеси така, че да изключи необходимостта от участие на човека в част от действията и операциите. Церемонията по награждаване на победителите (28.02.) e под патронажа на Президента на Република България Румен Радев. Приза на нашия екип връчи Николай Денков, служебен министър на образованието. Наградата в тази категория поощрява студентите, които през миналата година разработиха проекта Адепт - цялостна платформа за оценка и подобрение на физическото здраве, която се състои от 2 основни част – изометричен стик и мобилно приложение. Идеята е провокирана от Американската космическа агенция NASA, която търси универсално решение за подобряване на начина, по който астронавтите тренират в Космоса.

Миналата година същият екип получи Студентската награда на Българската асоциация по информационни технологии.

С този свой проект БАИТ иска да се отдаде дължимото на всички личности, институции и компании, които със своя професионализъм, иновативност и активна гражданска позиция са дали своя принос през 2016 г. за развитието на информационните и комуникационни технологии.