Семинар "Човекът - мярка за всички неща?"

Катедра „Правни и хуманитарни науки“ при Стопанския факултет на Технически университет – София организира теоретичен семинар на тема „Човекът – мярка за всички неща? Предизвикателствата на постиндустриалното информационно общество“.

Глобалното развитието през последните няколко десетилетия изправи съвременния човек пред нови явления, процеси и проблеми, които настойчиво се нуждаят от научно осветяване и интерпретация. По време  на семинара ще се  дискутират различни проблеми на съвременността през призмата на  хуманитарната, природната, социалната, техническата, стопанската и правната области.

Семинарът ще се състои на 19 и 20 октомври 2017г., в Център за международни срещи  „Хелмут Бьоме“, ТУ-София от 10 часа.