Наближава крайният срок за регистрацията за конкурса „Наградите на БАИТ” за 2016 г.

Bait_2016.jpg

Наближава крайният срок за регистрация за конкурса „Наградите на БАИТ” за 2016 г.

Актуална информация за подадените заявки за участие в конкурса може да откриете тук.

За втора поредна година като най-оспорвана се очертава надпреварата за Образователна награда, където до момента са регистрирани пет проекта.

Поканата към вашите преподаватели и студенти/ученици е да кандидатстват в две от категориите - Образователна награда и Младежка награда.

Образователната награда има за цел да отличи личности/екипи, създаващи кадри за ИКТ индустрията и/или иновации в образованието, в рамките на 2016 г.

Победителите до сега в тази категория са били: 2015 – Враца Софтуер Общество, 2014 - Софтуерен университет ООД; 2013 – Уча.се; 2012 – Академия Телерик; 2011 – Нимеро ЕООД.

С цел подкрепа и стимулиране на предприемаческото мислене и активността на младите хора в новото издание на конкурса ще разширим възрастовия диапазон на кандидатите – досегашната категория „Студентска награда“ се трансформира в „Младежка награда“ и в нея, освен студенти, могат да участват ученици, самостоятелно или в екип, които имат създадена собствена разработка/продукт въз основа на ИКТ през 2016 г..

Победителите до сега в категорията за студенти са били: 2015 – ИКТ клуб с проекта „Умна ръкавица“ – Valkyrie, 2014 - Иван Атанасов от  Университет по библиотекознание и информационни технологии; 2013 – екип от МГУ и Десислав Кузманов от ТУ София; 2012 – Денислав Лефтеров от ПУ и Здравко Велинов от ТУ София; 2011 – екип от МГУ.

И тази година ще бъдат връчени награди в 12 категории: Образователна награда, Младежка награда, Публична администрация, Корпоративна и социална отговорност, Значителен корпоративен ИКТ проект, Internet of Things (Интернет на нещата), STARTUP компания на годината, Мобилни решения и Развлекателен софтуер, Журналистическа и Специална награда.

Наградите ще бъдат връчени на официална церемония през м. февруари 2017 г. Датата и мястото ще бъдат посочени допълнително.
Краен срок за регистрация за участие: до 24.00 ч. на 16 януари 2017 г.

Регистрационната форма и регламентът на конкурса са публикувани на сайта на Наградите.

Конкурсът и церемонията за връчване на „Наградите на БАИТ” за 2016 г. се провеждат с подкрепата на:

Златен спонсор: Sofia Airport Center
Сребърни спонсори: Майкрософт България и Банка ДСК
Бронзови спонсори: Smart center–Бургас
В партньорство с: БНТ, БТА, БНР, IDG.bg, Computerworld, Computer, Teacher.bg, TechNews, Изпълнителна агенция за насърчаване на малките и средните предприятия, Национално сдружение на общините в Република България, Sofia Tech Park, Национален център за безопасен интернет, Junior Achievement България, Innovation Starter, LauncHub, Eleven, Start it Smart, b2b Media, бгПРЕДПРИЕМАЧ, SocialEvo, Digital Europe
и EventsMedia.bg.

За БАИТ – създадена през 1995 г., в нея пряко членуват 100 компании, за които работят 11 600 ИКТ специалисти и генерират 3.4 млрд. лв. годишен оборот. Компаниите покриват целия ИКТ спектър – софтуер, хардуер, телекомуникации, системата интеграция, интернет доставчици. БАИТ е член на европейската ИТ асоциация Digital Europe, в чийто управляващ борд има и свой представител.

За Digital Europe - представлява дигиталната индустрия в Европа, обединява 56 от най-големите глобални ИТ корпорации, телекоми и компании за потребителска електроника, както и 35 национални асоциации, сред които и БАИТ.